Wtorek, 18 czerwca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

31 marca uczniowie klasy 6a oraz 8e byli na wycieczce w Warszawie. Poniżej kilka zdań od uczniów klasy 6a.

Moim zdaniem wycieczka do Warszawy była niezapomniana i naprawdę dobrze się podczas niej bawiłam. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, dowiedzieliśmy się czegoś nowego od pani przewodnik oraz spędziliśmy mile czas z przyjaciółmi. Szkoda mi jedynie było, że na wycieczce nie było więcej czasu na zwiedzanie Centrum Nauki, ale oprócz tego małego szczegółu to reszta wycieczki była super i mam nadzieję, że będzie więcej tego typu wycieczek w przyszłym roku szkolnym 🙂

Gdy dojechaliśmy na miejsce wjechaliśmy na taras widokowy w Pałacu Kultury. Rozciągał się z stamtąd piękny widok na panoramę miasta. Spędziliśmy tam około 30min. a następnie poszliśmy na spacer po Warszawie. Byliśmy w parku Saskim, gdzie pani opowiadała nam o nim. Później weszliśmy na plac Józefa Piłsudzkiego i czekaliśmy do godz. 12:00 na zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie szliśmy dalej oglądając stare kamieniczki i Pałac Prezydencki. Później zmierzaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Jak doszliśmy zjedliśmy tam obiad. Po obiedzie wszyscy zaczęli się rozchodzić i oglądać różne wynalazki. Ta część wycieczki była dla mnie najlepsza. Każdy w swoim tempie zwiedzał. Ciekawe dla mnie było jeżdżenie na wózku inwalidzkim, a także dopasowanie na monitorku koloru kota do koloru tła, i jeszcze, że podbijało się balona powietrzem ze specjalnej suszarki. O 17:30 była zbiórka i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka w Warszawie bardzo mi się podobała.    

W piątek 31.03.2023 wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Podczas jazdy pani, która prowadziła wycieczkę opowiadała nam historie i ciekawostki związane z tym miastem. Gdy dojechaliśmy na miejsce wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, żeby zobaczyć piękne widoki z góry. Po tym poszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza, a przy okazji mogliśmy zobaczyć zmianę warty. Przechodziliśmy też koło Pałacu Prezydenckiego i kolumny Zygmunta. Spacerem doszliśmy do posągu Syrenki. Na koniec poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zjedliśmy pyszny obiad i mieliśmy czas na zwiedzanie wystaw. Najbardziej podobał mi się czas spędzony w Centrum Nauki Kopernik, ponieważ dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy i po części sprawdziłam siebie. Podczas tej wycieczki poznałam nowych znajomych z którymi też świetnie spędziłam czas. Każdemu bardzo polecam pojechać do Warszawy. 

Wycieczka do Warszawy bardzo mi się spodobała. Gdy wjechaliśmy autokarem do miasta, zauważyłam wiele ciekawych budynków. Również z pałacowych tarasów był niesamowity widok. Podczas spaceru po Warszawie widziałam dużą ilość pomników, na których zostały zamieszczone ciekawe informacje. Dzięki temu dowiedziałam się kilku rzeczy. Najbardziej zachwyciło mnie jednak Centrum Nauki Kopernik. Było w nim pełno różnych ciekawych eksponatów. Znajdowały się tam również oddzielone segmenty, w których dostosowano obiekty do poszczególnych zmysłów takich jak wzrok, słuch i dotyk. Mam nadzieję, że kiedyś znów odwiedzimy równie ciekawe miejsce.

Skip to content