Poniedziałek, 29 kwietnia 2024,

Żywa Lekcja Historii

W dniu 11.04.2024 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii.

Dla klas 1-3 tematem pokazu była Starożytna Grecja, a dla klas 4-7 Polska w XVII w.

Prowadzący Pan Michał z Agencji Artystycznej „Pan Michał” przeniósł naszych najmłodszych uczniów w czasy starożytnej Grecji, a starszych w czasy siedemnastowiecznych zmagań wojennych Polski.

Profesjonalna scenografia z wykorzystaniem oryginalnych rekwizytów, kostiumów zrobiła bardzo duże wrażenie na uczniach, którzy po przedstawieniu byli zachwyceni niebanalnym przekazem wydarzeń historycznych, jak również tym, że mogą wcielić się w postacie historyczne i być częścią przedstawienia.

Pokaz przygotowany z wielkim rozmachem i zaangażowaniem prowadzącego, rozwijał  wśród naszych uczniów świadomość historyczną i wrażliwość artystyczną. Cieszył się bardzo dużym powodzeniem i entuzjazmem wśród społeczności szkolnej.