Niedziela, 14 kwietnia 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Żywa lekcja historii „Niepodległa”

Żywa lekcja historii „Niepodległa”

W dniu 11.01.2023 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, pt. „Niepodległa”.
Prowadzący „Pan Michał” przeniósł naszych uczniów zarówno tych młodszych z klas 1-3, jak i starszych z klas 4-8 w czasy kiedy to Polska walczyła o swoją niepodległość.
Profesjonalna scenografia z wykorzystaniem oryginalnych rekwizytów, kostiumów zrobiła bardzo duże wrażenie na uczniach, którzy po przedstawieniu byli zachwyceni niebanalnym przekazem wydarzeń historycznych, jak również tym, że mogą wcielić się w postacie historyczne Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i być częścią przedstawienia.
Pokaz przygotowany z wielkim rozmachem i zaangażowaniem prowadzącego, rozwijał  wśród naszych uczniów świadomość historyczną i wrażliwość artystyczną. Cieszył się bardzo dużym powodzeniem i entuzjazmem wśród społeczności szkolnej.

Skip to content