Wtorek, 18 czerwca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej UAM

Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej UAM

9 maja klasa 4a wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Uniwersyteckiej UAM, która znajduje się przy ul. Ratajczaka w Poznaniu. Skorzystaliśmy z akcji „Tydzień Bibliotek” i zwiedziliśmy najważniejsze i najciekawsze miejsca tego zabytkowego gmachu.

Budynek ten został wybudowany w 1902 r., czego dowodem były m.in. piękne, drewniane pruskie meble w gabinecie pani Dyrektor Biblioteki. Odwiedziliśmy salę z katalogami, posłuchaliśmy opowieści pani przewodniczki, która wyjaśniła nam, jak kiedyś korzystało się ze skomplikowanego systemu szufladek. Weszliśmy do czytelni humanistycznej, zrobiła na nas ogromne wrażenie – tak samo jak czytelnia komiksów. Jednym z najciekawszych pomieszczeń w bibliotece jest znajdująca się w podziemiach pracownia introligatorska. Oprowadził nas po niej ekspert w tej dziedzinie i pokazał różne sposoby na renowację książek. Potem czekała nas niespodzianka – zwiedzanie magazynu – zarówno starego, jak i nowego. Weszliśmy na strych oraz do piwnic. Spotkaliśmy się nawet z duchami bibliotecznymi:-). Na sam koniec dostaliśmy drobne upominki od naszych przewodników.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich pracowników Biblioteki, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i zamiłowaniem do książek.

Skip to content