Niedziela, 14 kwietnia 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Wystawa O Matmo! z Centrum Nauki Kopernik

Wystawa O Matmo! z Centrum Nauki Kopernik

To była wielka radość i przyjemność móc gościć w naszej szkole edukatorów z Centrum Nauki Kopernik wraz z wystawą O Matmo! Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy przez dwa dni (11-12 marca) obserwować jak nasi uczniowie, pod czujnym okiem edukatorów z Warszawy, odkrywają piękno matematyki. Dla uczniów był to czas wspaniałej zabawy i nauki jednocześnie.

„O matmo!” to nowa mobilna wystawa w całości zaprojektowana i wykonana przez zespół edukatorów z Centrum Nauki Kopernik z myślą o uczniach szkół podstawowych. Składają się na nią 22 interaktywne eksponaty, które pokazują, jak fascynującą przygodą jest matematyka, i zachęcają do jej dalszego samodzielnego poznawania. W naturalny sposób skłaniają do refleksji nad tym, gdzie w otaczającym świecie możemy odnaleźć matematykę.

Wystawa „O matmo!” powstała w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowanego w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki. Po stronie szkoły jest zapewnienie noclegu i wyżywienia dla edukatorów.

Wystawę w naszej szkole udało zorganizować się dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz rodzicom, którzy poświęcili swój czas i wysiłek, aby pomóc w rozstawieniu i złożeniu wystawy.

Bardzo cieszymy się i dziękujemy za ten wspaniały czas!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Razem stworzyliśmy niezapomniane doświadczenie edukacyjne dla całej społeczności szkolnej.

Agata Józefowicz, nauczyciel matematyki

Skip to content