Wtorek, 18 czerwca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Wycieczka klasy 6a

Wycieczka klasy 6a

W środę 20.09.2023 r. nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Poznania. Wyjechaliśmy spod naszej szkoły autobusem nr 727, który zabrał nas na Junikowo. Z Junikowa pojechaliśmy tramwajem parę przystanków. Trochę trzęsło i osoby stojące musiały się czegoś chwycić by zachować równowagę. Po opuszczeniu tramwaju na docelowym przystanku, kierowaliśmy się do escepe roomu. Escape room to pierwsza atrakcja naszej wycieczki klasowej, gdzie mieliśmy zadanie wydostać się z pokoju pełnego świetnych zagadek. Na wyjście z pokoju mieliśmy 60 minut. To była naprawdę godzina pełna wrażeń oraz dobrej zabawy. Escape rooom to nie tylko zabawa ale także uczenie się współpracy. Myślę, że wynieśliśmy z tego miejsca dużo wspaniałych wspomnień.    Gdy zabawa się skończyła zrobiliśmy krótki spacerek do kręgielni, która znajdowała się w galerii MM. Na początku podzieliliśmy się na grupy i dostaliśmy buty do grania. Następnie weszliśmy na tor gry. Zaczęliśmy grać w kręgle – była to bardzo ekscytująca oraz zapierająca dech w piersiach atrakcja, której uwiecznieniem była przepyszna pizza. Podsumowując, przygoda ze wspaniałymi ludźmi i pysznym jedzeniem. Myślę, że tej atrakcji nie zapomnimy na długo. Po zakończonej grze udaliśmy się na przystanek tramwajowy. Po wejściu do tramwaju i zajęciu miejsc, ruszyliśmy w drogę powrotną. Tramwajem tym dojechaliśmy do Junikowa, a następnie przesiedliśmy się do autobusu. Dojechaliśmy do przystanku naprzeciwko galerii Malwowa i wysiedliśmy. Nasi wychowawcy ustalili że nie ma sensu czekać na następny autobus 15 minut, dlatego poszliśmy na piechotę. Udaliśmy się pieszo ulicą Poznańską, a następnie Batorowską do ulicy Zielnej na osiedlu Cytrusowym. Ulicą tą doszliśmy do końca a następnie kierowaliśmy się w lewo, a później w prawo. Dochodząc do końca następnej ulicy ponownie skręciliśmy w prawo. Parę kroków dalej było już widać naszą szkołę. Po przejściu przez pasy byliśmy pod szkołą. Tak oto zakończyła się nasza wesoła wycieczka.

                                                                                                                      Pola, Nina, Pola z 6a

Skip to content