Wtorek, 18 czerwca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Wycieczka do Bydgoszczy

Wycieczka do Bydgoszczy

7 czerwca uczniowie klasy 5a i 5c wyjechali na wycieczkę do Bydgoszczy.

Na początku naszej przygody odwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu, jedyne takie muzeum w Europie i unikatowa atrakcja turystyczna Bydgoszczy.

Uczniowie poznali historię higieny, brudu i produkcji mydła oraz gdzie jest najwięcej bakterii. Ponadto Mistrz Mydlarski pokazał, na czym polega wytwarzanie mydeł. Podczas warsztatów każdy zaprojektował swoje mydło, które zabrał ze sobą na pamiątkę.

Kolejnym punktem naszej podróży był malowniczy rejs po rzece Brdzie, w czasie którego mogliśmy dostrzec urokliwe miejsca i zabytki Bydgoszczy, jak również trenujących kajakarzy.

Po rejsie przeszliśmy na rynek, gdzie znajduje się Pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej ku czci Polaków zamordowanych wskutek terroru hitlerowskiego i stalinowskiego w Bydgoszczy i regionie bydgoskim.

Kończąc naszą przygodę w Bydgoszczy dotarliśmy na urokliwą Wyspę Młyńską, położoną pomiędzy głównym nurtem Brdy a jej odnogą. 

Odwiedziliśmy Młyn Rothera, zmodernizowany, potężny ceglany budynek, który jest siedzibą Centrum Nauki i Kultury Bydgoszczy. Z wieży widokowej podziwialiśmy piękną panoramę miasta i otaczającą ją zieleń.

Skip to content