Piątek, 29 marca 2024,

Warsztaty perkusyjne

Mocne uderzenia w bębny, rytm, rozmaite instrumenty perkusyjne – to była wspaniała lekcja muzyki. Dzieci z klas 1a, 1b i 2b wzięły wczoraj udział w warsztatach pod okiem eksperta. Podczas zajęć każde dziecko mogło zostać muzykiem i stworzyć własny rytm poprzez swobodną improwizację grając m. in. na: cajon, campana, guiro, guira, congas i maracas.

Co dają dzieciom takie zajęcia?

1. Wzmacniają poczucie własnej wartości – wszyscy uczą się grać.

2. Integrują grupę – wszystkie dzieci ze sobą współpracują podczas gry na instrumentach.

3. Warsztaty dostarczają wielkiej dawki pozytywnej energii – rytm bębnów pobudza do działania.

4. Gra na bębnach (i nie tylko na nich) rozwija kreatywność – każde dziecko tworzy część utworu.

Zabawa była wspaniała! Taka lekcja muzyki na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.