Niedziela, 14 lipca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Udział uczniów klas ósmych w uroczystości patriotycznej

Udział uczniów klas ósmych w uroczystości patriotycznej

14 czerwca 2023 r. w Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, kontynuując tradycje naszej szkoły oraz tradycje Gminy Dopiewo uczniowie klas ósmych uczestniczyli  w uroczystości patriotycznej. Wydarzenie to było hołdem dla ofiar II wojny światowej, które zginęły z rąk nazistów w październiku 1939 r. w Lasach Palędzko-Zakrzewskich.

Uroczystość była również zwieńczeniem kolejnej edycji gminnego projektu edukacyjnego, pt. “Tajemnice Lasów Palędzko-Zakrzewskich”, w którym udział brali uczniowie naszej szkoły.

Odbyła się w Kwaterze Siedmiu Grobów w Lesie Palędzko-Zakrzewskim z udziałem  Wójta Gminy Dopiewo, Wojewody Wielkopolskiego, Przedstawiciela IPN, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Wojska Polskiego oraz zaproszonych gości.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie wraz z opiekunami  przeszli na polanę Koła Łowieckiego113 „Wilk”, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, m.in. pokaz grupy rekonstrukcyjnej, koncert pieśni patriotycznych, targi edukacyjne jednostek wojskowych oraz poczęstunek.

.

Skip to content