Wtorek, 18 czerwca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Szkolny Piknik Naukowy

Szkolny Piknik Naukowy

16 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. I.J.Paderewskiego w Skórzewie odbył się po raz szósty Szkolny Piknik Naukowy o tematyce przyrodniczej.

Tego dnia zajęcia dla naszych uczniów prowadzili zaproszeni goście -pracownicy poznańskich uczelni: Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Muzeum Narodowego, Polskiej Akademii Nauk, studenci z uczelnianych Kół Naukowych.

Dzieci z klas 1-3 poznały tajniki zawodu badacza-ekologa, dowiedziały się komu potrzebne są owady, jak odżywiać się zdrowo, jak radzić sobie z emocjami i być zadowolonym, malowały warzywami.

Uczniowie starszych klas mieli możliwość zdiagnozowania stanu swojej skóry, zostali zapoznani z jakimi dezinformacjami żywieniowymi mamy do czynienia w mediach społecznościowych, odbyli wycieczkę po Układzie Słonecznym, obserwowali wybrane gatunki zwierząt pod binokularem, szukali grzybów na szkolnym boisku, uczyli się zwrotów grzecznościowych w polskim języku migowym. Dowiedzieli się też skąd pochodzi truskawka, gdzie rosną używane w kuchni przyprawy, na czym polega praca leśnika oraz jak zachowywać się w obecności osoby niepełnosprawnej.

Uczniowie uczestniczyli również w interaktywnym, niezwykle widowiskowym pokazie naukowym z wykorzystaniem ciekłego azotu.

Nauka poprzez zabawę, obserwacje oraz uczestnictwo w warsztatach i pokazach – to sposób na wzbudzenie ciekawości naukowej wśród dzieci, okazja do stawianie pytań dotyczących funkcjonowania otaczającego nas świata i zapoczątkowania własnego rozwoju.

Skip to content