Wtorek, 18 czerwca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Świetlica

Zdrowe owoce i warzywa z papieru – Nasze kolorowe dzieła sztuki!

Tematem przewodnim naszych zajęć były zdrowe nawyki żywieniowe, a dokładniej – jedzenie owoców i warzyw. Nasze małe artystki i artyści wcieliły się w rolę twórców i stworzyły niesamowite owoce z papieru, które teraz zdobią nasze pomieszczenie.

Zdrowe odżywianie to temat, który staramy się wpajać naszym podopiecznym od najmłodszych lat. Wiedza na ten temat jest niezwykle ważna, a kreatywne zajęcia plastyczne to doskonały sposób, aby dzieci mogły nauczyć się czegoś nowego i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności manualne.

Na zajęciach plastycznych połączyliśmy zabawę i naukę. Dzieci dowiedziały się, dlaczego owoce i warzywa są takie ważne dla naszego zdrowia. Rozmawialiśmy o witaminach, minerałach i błonnika, które zawierają te produkty, oraz o korzyściach płynących z ich spożywania. Nasi mali artyści byli pełni entuzjazmu, słuchając tych informacji.

Następnie przyszedł czas na twórczość. Zaopatrzeni w kolorowy papier, nożyczki, klej i kredki, nasi podopieczni wzięli się do pracy. Każde dziecko wybrało swoje ulubione owoce i warzywa do odwzorowania. Widok małych rączek wycinających kształty i starannie kolorujących każdy detal był niezwykle uroczy.

Jedzenie owoców i warzyw nie musi być nudne ani monotonne. Może być fascynujące i smaczne, a nasze zajęcia plastyczne to tylko jeden ze sposobów, aby to przekazać. Zachęcamy wszystkich rodziców do kontynuowania tego tematu w domu, gotując razem z dziećmi, eksperymentując z nowymi przepisami i rozmawiając o tym, jakie produkty są najlepsze dla zdrowia.

Skip to content