Niedziela, 14 lipca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Świetlica

MAJ: Kolorowe motylki z origami – przepiękna dekoracja naszej świetlicy!

Ostatnio postanowiliśmy ożywić nasze przestrzenie i stworzyć coś wyjątkowego. W efekcie powstały kolorowe motylki z origami, które zawisły w naszej świetlicy jako przepiękna dekoracja.

Nauczyciele świetlicowi doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest tworzenie ciepłej i inspirującej atmosfery dla naszych uczniów. Chcieliśmy, aby nasza świetlica była przytulnym miejscem, gdzie każde dziecko może się czuć swobodnie i kreatywnie wyrażać. Postanowiliśmy zatem zabrać się za projekt, który wprowadziłby do naszej przestrzeni nieco magii i uroku.

Motylki były doskonałym wyborem, ponieważ symbolizują one delikatność, transformację i piękno natury. Zaproponowaliśmy naszym uczniom różne wzory motyli, aby każdy mógł wybrać ten, który najbardziej mu odpowiadał. Przygotowaliśmy specjalne kolorowe kartki papieru, które miały ożywić naszą świetlicę.

Motylki z origami stały się nie tylko dekoracją, ale również źródłem inspiracji. Nasze dzieci często biorą je w ręce, zaczynają składać kolejne modele i tworzyć własne wzory. To wspaniałe, że dzięki prostym arkuszom papieru mogą wyrazić swoją kreatywność i rozwinąć umiejętności manualne.

Każdy motyl w naszej świetlicy ma swoją historię. Dzieci często pytają, jak go złożyć lub jakiego koloru wybrać, aby uzyskać określony efekt. To daje nam doskonałą okazję do wspólnych rozmów, dzielenia się wiedzą i uczenia się od siebie nawzajem.

Wiem, że nasze origami motylki to nie tylko piękna dekoracja, ale także znakomite narzędzie edukacyjne. Dzieci uczą się cierpliwości, precyzji, koncentracji i współpracy. Tworzenie motyli z papieru pozwala im rozwijać swoje zdolności manualne i wyobraźnię.

Skip to content