Piątek, 29 marca 2024,

Rozpoznawały śpiew ptaków

1 października obchodzony jest Europejski Dzień Ptaków. Właśnie tego dnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbył się turniej finałowy II Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków śpiew 2021. Rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich.” Wzięła w nim udział nasza uczennica – Gabriela Gruszczyńska. Był to ostatni- trzeci  etap zmagań uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego. Konkurs został zorganizowany przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty, partnerami byli: Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Uczennice klas 8 naszej szkoły – Gabriela Gruszczyńska oraz Jagoda Skrzypek odebrały złoty oraz brązowy medal za bardzo dobre wyniki uzyskane podczas drugiego stopnia konkursu, w którym dziewczyny wykazały się niezwykłą umiejętnością rozpoznawania odgłosów ptaków.
Gratulujemy sukcesu!