Czwartek, 28 marca 2024,

Ogólnopolski Festiwal Filmu Chemicznego „CINEMA TO CHEMIA”

Uczniowie klas 7 oraz 8 licznie wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Filmu Chemicznego „CINEMA TO CHEMIA” organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu . Konkurs polegał na nagraniu filmu w jednej z trzech kategorii tematycznych: chemia na wesoło, ciekawostka, eksperyment. Rozstrzygnięcie wyników konkursu odbyło się podczas w uroczystej gali finałowej na Wydziale Chemii UAM, w której brali udział nasi uczniowie. Mieli również możliwość uczestniczyć w pokazach Naukowego Koła Chemików. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7 Justyna Raciniewska otrzymała nagrodę główną-3 dniowy staż na Wydziale Chemii w kategorii Chemia na wesoła, a uczniowie klas 8 Jakub Nowak, Martyna Targońska i Blanka Wituła z otrzymali wyróżnienie w kategorii Eksperyment zbiorowy. Zwycięzca serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.