Wtorek, 18 czerwca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Moja przygoda w muzeum. Może łąka, morze, las?

Moja przygoda w muzeum. Może łąka, morze, las?

W dniu 27 maja 2022 roku o godz. 11 odbyl się wernisaż pokonkursowy połączony z wystawą prac laureatów konkursu plastycznego 43 edycji “Moja przygoda w muzeum. Może łąka, morze, las?” oraz wręczeniem dyplomów i nagród. Uczennica Antonina Drywa z kl. 7d Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego zdobyła w nim wyróżnienie. Wernisaż przebiegł w miłej atmosferze, nagrody wręczał dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu pan Tomasz Łęcki oraz opiekun konkursu/dział edukacji pani Paulina Broniewska gratulując uczestnikom i laureatom kreatywnych pomysłów związanych z niecodziennym podejściem do natury, pejzażu, ekologii, a nawet interpretacji związanych z tematem pejzażu i jego destrukcji z powodu wojny.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było zainspirowanie się wybraną pracą ze zbiorów MNP i przerobienie go w taki sposób, aby był odpowiedzią na narzucony temat.

Wernisaż odbył się w budynku Muzeum Sztuk Użytkowych na Górze Przemysława. Wystawa prac jest czynna do 12 czerwca, wstęp wolny. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia! Gratulujemy laureatce Antosi Drywie!

Skip to content