Sobota, 27 kwietnia 2024,

Młodzieżowa Sesja Naukowa w Dopiewie

W dniu 14 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Młodzieżowej Sesji Naukowej, pt. „Być Polakiem w okupowanej Wielkopolsce” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Brzechwy w Dopiewie.

Słuchając wykładów na temat życia codziennego w okupowanej Wielkopolsce, obozu na Przemysłowej dla dzieci w Łodzi nasza młodzież została wprowadzona w historię tych, którzy w czasie II wojny światowej walczyli z okupantem niemieckim poświęcając swoje życie.

W czasie sesji nasi uczniowie zaprezentowali krótką scenkę na temat życia jednego z więźniów Fortu VII w Poznaniu doktora Franciszka Witaszka.

Atrakcyjną formą spotkania były warsztaty, pt. „Mój rówieśnik. Losy obywateli polskich w czasie II wojny światowej”, w czasie których uczniowie z dużym zaangażowaniem poznawali losy swoich rówieśników z czasów II wojny światowej.