Niedziela, 14 lipca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

Instalacja witrażowa

Instalacja witrażowa

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnej instalacji witrażowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie. 

Tym razem inspiracją uczniów z klasy 7 i 6 była twórczość szwajcarsko-niemieckiego artysty Paula Klee (1879-1940). W pełni i z zaangażowaniem oddaliśmy się pracy nad interpretacją dzieła “Castle and Sun” składając kawałek po kawałku, geometryczne formy abstrakcji układające się w znaki, symbole, pejzaż migoczących czerwonych, żółtych, błękitnych kwadratów, prostokątów, trójkątów… Instalacja powstawała przez kilka tygodni na zmianę przez młodych twórców klasy siódmej i szóstych. Pracy często towarzyszyły komentarze, refleksje, a nawet spory dotyczące usytuowania poszczególnych elementów abstrakcji. Miło było obserwować uczniowskie zmagania w doborze odcieni czerwieni, fascynację kolorem i wchodzenie w świat abstrakcji i symbolu Klee, gdzie kwadrat oznacza dom, trójkąt jego dach, koło słońce, a pasma i linie kolorów sugerują linię horyzontu. 

Ostatecznie uczniowie utkali pod okiem pani Katarzyny Słowek misterną pajęczynę barw, którą można podziwiać po zmroku od poniedziałku do piątku, do godz. 22 od strony dziedzińca wejścia głównego do budynku szkoły. A słowa Paula Klee “Ja i kolor to jedno” dźwięczą do dziś wyraźnie oglądając po zmroku instalację w ognistych geometrycznych czerwieniach.

Zapraszamy do oglądania na wieczornym spacerze.

Katarzyna Słowek

Skip to content