Czwartek, 28 marca 2024,

Finaliści Memoriału Urszuli Marciniak

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest m. in. popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych.

W eliminacjach VII Memoriału Urszuli Marciniak, które odbyły się 11 stycznia wystartowało 1550 osób, w tym 20 uczniów z naszej szkoły.

Próg kwalifikacyjny do finału we wszystkich kategoriach wyniósł 28 pkt. Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów wynosiła 44. Do finału zakwalifikowano 466 osób, w tym 5 osób z naszej szkoły.

W gronie finalistów znaleźli się:

– kategoria Młodzicy: Krzysztof Karolak, Piotr Krzewiński, Wojciech Pecold

– kategoria Junior: Marianna Lisiecka, Bartosz Skręty

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu, w szczególności dla tych, którzy zdobyli wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu. Finał zaplanowany jest na 25 marca br. we Wrocławiu.