Czwartek, 25 kwietnia 2024,

Finał Memoriału Urszuli Marciniak

W ostatnią sobotę – 25 marca br. – odbył się we Wrocławiu Finał Memoriału Urszuli Marciniak.

Przypomnijmy: Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, którego celem jest m. in. popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych.

W gronie finalistów tego konkursu znalazło się pięciu uczniów z naszej szkoły. Do Wrocławia pojechać wraz ze swoimi rodzicami mogło dwoje z nich: Wojciech Pecold oraz Bartosz Skręty. Chłopcy dzielnie walczyli rozwiązując coraz to bardziej zaawansowane łamigłówki. Do podium zabrakło im w tym roku trochę punktów, ale mamy nadzieję, że zamiłowanie pozostanie i za rok spróbują ponownie. Już dziś życzymy powodzenia!

Na Dolnym Śląsku w eliminacjach wzięło udział 2380 osób (w Polsce – ponad 5000, w 6.regionach). Do finału wrocławskiego przeszło 480 osób, a wystartowało w nim 401 osób.

Ogromne gratulacje dla Wojtka i Bartka, a także podziękowania dla rodziców za pomoc.