Wtorek, 18 czerwca 2024,
tel. +48 61 89 45 270
Aktualności

AKADEMIA UCZNIOWSKA -Patronat UAM Wydział Chemii nad naszą szkołą

AKADEMIA UCZNIOWSKA -Patronat UAM Wydział Chemii nad naszą szkołą

Zainteresowani chemią uczniowie klas ósmych brali kolejny raz, w roku szkolnym 2022/2023, udział w XI edycji projektu organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach zaplanowanych działań uczniowie prowadzili badania dotyczące dodatków do żywności, a następnie przygotowywali wystąpienie podsumowujące wyniki swojej pracy. Swoją prezentację na temat roli emulgatorów w żywności mieli okazję przedstawić na gali finałowej podsumowującej część konkursową projektu, obok innych wybranych szkół. Oprócz tego mieli okazję wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UAM. Poznali w praktyce metody otrzymywanie soli, tworząc m.in. piękny podwodny ogród. Na innych zajęciach wcielili się w detektywów, wyjaśniając dzięki wiedzy chemicznej tajemnicę pewnej zbrodni.

Skip to content