V Akademia Gimnazjalisty

V Akademia Gimnazjalisty klas patronackich UAM Chemia „Ochrona środowiska: pomiary, monitoring, prognozy”

Ostatni już raz w roku szkolnym 2016/2017 klasa 3a, objęta patronatem UAM udała się na zajęcia na uczelnię. Na samym początku uroczystości odbyła się sesja posterowa.
Podczas rozmów z autorami nastąpiła ocena posterów przez przedstawicieli UAM. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał, już na auli ,Dziekan Wydziału Chemii Prof. Henryk Koroniak. Następnie wysłuchaliśmy ciekawego wykładu prof. Karola Kacprzaka „Wszystko jest trucizną i nic nią jest. Jak nie zwariować i żyć zdrowo w XXI wieku?”.
W kolejnej części uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu ekologicznego prof. Lechosława Łomozika oraz prezentacja zwycięskiej szkoły sesji posterowej. Nasze gimnazjum otrzymało wyróżnienie. Reprezentowali nas: Julia Duda, Antonina Kasprzak, Oskar Lasota, Mikołaj Tomala, Jakub Zalewski. Na koniec wszyscy oglądaliśmy pokazy chemiczne prowadzone przez studentów Naukowego Koła Chemicznego UAM.
Poster naszych uczniów

13 marca 2017