„To przemijanie ma sens…”

Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II 11.05.2011r.w naszej szkole, zorganizowany został Dzień Papieski. Uczniowie już wcześniej, na lekcjach religii, przygotowując prezentacje multimedialne i plakaty, poznawali papieża Polaka na wielu płaszczyznach jego życia, posługi, m.in. sportu, troski o pokój, miłości do Ojczyzny, relacji z dziećmi i młodzieżą, nauki i świadectwa przeżywania cierpienia i śmierci oraz wielu innych. Wybrane prace pokazane były na wystawie w szkole, a także zaprezentowane na spotkaniu z rodzicami.

Młodzi artyści przygotowali również spektakl autorstwa p. Pawła Ziegenlaub, pt. To przemijanie ma sens…, którego treść i oprawa muzyczna były zaczerpnięte i inspirowane Tryptykiem Rzymskim - poetyckim dziełem papieża Polaka. Przedstawienie ukazywało inicjatywę i troskę Boga, z jaką wychodzi do człowieka w jego codziennych smutkach i zmaganiach, dodając siły, otaczając opieką bliskich osób, inspirując, nadając kolor, sens… Muzycznym wyrazem tego przesłania była również radosna pieśń Oh happy day w stylu gospel wykonywana przez szkolny chór.

Dzięki zaangażowaniu członków wolontariatu i ich Opiekunów wieczornemu spotkaniu towarzyszył także słodki poczęstunek. Na koniec spektaklu, dla radosnej refleksji, oglądający otrzymali karteczki z myślą Jana Pawła II i kolorowe tulipany.

W realizacji przedstawienia niezastąpioną pomoc okazali nauczyciele p. Monika Janus, p. Joanna Olejniczak, p. Paulina Paprocka oraz Pracownicy obsługi.

Podczas próby generalnej zespół przygotowujący Dzień Papieski odwiedziła Wójt Gminy Dopiewo Pani Zofia Dobrowolska, wpierając uczniów i nauczycieli dobrym słowem. Bardzo serdecznie dziękujemy za obecność Pani Wicedyrektor, przedstawicieli Rady Rodziców, zaproszonych gości. Dzięki wsparciu Rodziców szkoła wzbogaciła się o stroje i akcesoria teatralne, których część można było podziwiać w spektaklu.

W występie został wykorzystany również nowy sprzęt (mikrofony: nauszny i bezprzewodowy), który zakupiliśmy dzięki Państwa uprzejmości z pieniędzy zebranych podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

11 maja 2011