Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012

• 4
  • 5
  • 6

Dziesięcioro małych przedszkolaków z grupy o wiosennej nazwie ”Słoneczka” ( Przedszkole nr 36 w Poznaniu ) gościło w Gimnazjum im I. J. Paderewskiego w Skórzewie. Podczas dwugodzinnej wizyty dzieci zwiedziły budynek szkolny, wzięły udział w lekcji geografii i wychowania fizycznego. Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć żywe okazy ( karaczany i rybki ) w sali biologicznej. Zadowolone maluchy wróciły do przedszkola z drobnymi upominkami: lizakami od Pani Dyrektor, naklejkami, magnesami i prawdziwą szkolną kredą.
16 kwietnia 2012
Dnia 16.04.2012 uczniowie naszego gimnazjum wysłuchali wykładu pani Rektor Haliny Lorkowskiej, która jest profesorem na poznańskiej Akademii Muzycznej. Tematem prelekcji była działalność na terenie miasta Poznania patrona naszej szkoły Ignacego Jana Paderewskiego. Pani Profesor opowiedziała o ważnym dla stolicy Wielkopolski wydarzeniu, czyli przyjeździe w grudniu 1918 r. I. J. Paderewskiego do Poznania. Należy dodać, że wykład był wzbogacony prezentacją multimedialną, zawierającą źródła historyczne.
16 kwietnia 2012
4 kwietnia 2012 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii na zaproszenie Pani dr hab. Anny Gąsowskiej z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 2a, 2b, 2c oraz 3a, 3c oraz 3d. Zajęcia podzielone były na dwa etapy: doświadczenia laboratoryjne w zespołach 2-3-4 osobowych oraz pokaz ekspwrymentów z wykorzystaniem ciekłego azotu. Zajęcia wszystkim uczestnikom bardzo się podobały.
11 kwietnia 2012
Dnia 26 marca 2012 odbył się w Dopiewie Konkurs Recytatorski „Idzie wiosna”. Nasze Gimnazjum reprezentowały 3 uczennice z klasy IIIC: - Martyna Przewoźnik - Klaudia Dworek - Zuzanna Reiter Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej zdobyła M.Przewoźnik. Będzie ona reprezentowała naszą szkołę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się w piątek 30 marca w Murowanej Goślinie. Recytujących oceniała Komisja w składzie: - Przewodniczący: Tomasz Kruczek - członek komisji: Alicja Urbańska - członek (...)
10 kwietnia 2012
No nie! Tym razem to było istne szaleństwo. Gdyby na co dzień zajęcia w szkole wyglądały w ten sposób, to większość uczniów bardziej chciałoby repetować rok niż szybką kończyć swoją edukację. Kolejny wieczór gier w naszym gimnazjum rozgrywany był w atmosferze, nietypowej jak na szkolne realia, radości i emocji, które towarzyszyły graczom od początku do samego końca. Najmłodszy z graczy miał zaledwie cztery latka i bawił się równie dobrze jak gimnazjaliści oraz dorośli pasjonaci gier. To dowód na to, że gry planszowe (...)