Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012

• 4
  • 5
  • 6

今晩は! – tak brzmiało hasło kolejnego już NOCnego MARAtonu FILMowego, który udało nam się zorganizować w naszym pięknym gimnazjum. Tym razem nasze oczy zwrócone były na kino z dalekiego wschodu. Kinematografia japońska czy koreańska, choć geograficznie i kulturowa bardzo odległa od naszej, okazała się być nie tylko atrakcyjna dla wielkopolskiego widza, ale również zrozumiała i niezwykle wciągająca. Mieliśmy okazję obejrzeć zarówno filmy anime jak i aktorskie. Bardzo ciekawa okazała się przygotowana na te okazję (...)
22 maja 2012
21 kwietnia 2012r. w Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie odbył się 44. Turniej Pro Sinfoniki. Tym razem Miłośnicy Koła Młodych Melomanów wspominali, zmarłego rok temu, prezesa i założyciela tego ruchu Alojzego Andrzeja Łuczaka. Młodzi gimnazjaliści przypomnieli najważniejsze momenty z życia jakże wspaniałego człowieka. Przedstawili scenę, w której młody Olek podczas II Wojny Światowej, potajemnie obserwował przygotowania do koncertów w Auli Uniwersyteckiej. Przypomnieli moment kiedy ukończył swoje studia (...)
21 maja 2012
PONIEDZIAŁEK 14.05.2012 PRAWA SPOŁECZNE I MEDYCZNE ASPEKTY UZALEŻNIEŃ: ALKOHOL, NIKOTYNA, DOPALACZE, NARKOTYKI. Prowadzący podnsp. Roman Szeląg WTOREK 15.05.2012 WPŁYW SŁOŃCA NA SKÓRĘ. NOWOTWORY SKÓRY – JAK IM ZAPOBIEGAĆ? Prowadzący dr nauk med. Nenemann – dermatolog ŚRODA 16.05.2012 Zajęcia z p.A.Wylegałą, I.Kaczmarek, I.Chołody na temat profilaktyki HCV oraz o meningokokach CZWARTEK 17.05.2012 O profilaktyce stomatologicznej opowiedział p. dr M.Stelmaszczyk PIĄTEK 18.05.2012 Prezentacja projektów (...)
21 maja 2012
Regulamin konkursu „Matematyka była, jest i będzie – na bank” 1. Organizatorem konkursu jest Klub Matematyczny działający przy naszym gimnazjum 2. Uczestnikami konkursu są uczniowie Gimnazjum im.I.J.Paderewskiego w Skórzewie 3. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundował Bank Spółdzielczy Duszniki z oddziałem w Skórzewie 4. Konkurs ma 3 etapy: I – od 15.05.2012 do 18.05.2012 – Matematyka Majów II – od 21.05.2012 do 25.05.2012 – zdajemy maturę (oddzielne zadania na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich) III (...)
19 maja 2012
1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy W 1889 roku w stulecie wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej, w Paryżu doszło do utworzenia II Międzynarodówki, skupiającej wszystkie partie socjalistyczne powstałe w Europie. Na pierwszym kongresie II Międzynarodówki przyjęto uchwałę, że dzień 1 maja będzie obchodzony jako Święto Pracy, a jako jeden z postulatów wysunięto wprowadzenie 8-godznnego dnia pracy oraz równych praw wyborczych dla wszystkich ludzi. 3 MAJA – DZIEŃ KONSTYTUCJI 3 MAJA Ogłoszenie (...)
18 maja 2012

• 1