Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2010/2011

Dnia 24 września grupa uczniów naszej szkoły ( z klas IIb, IIIa i III c ) wraz z paniami A. Wylegałą i I. Kaczmarek uczestniczyła w pokazach i wykładach w ramach Nocy Naukowców w Collegium Biollogicum Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Zobaczyliśmy, w jaki sposób można wyizolować DNA z komórek cebuli, jakie stawonogi towarzyszą na co dzień ludziom w ich domach oraz jakie zostawiają po sobie ślady. Obejrzeliśmy też wystawę roślin tropikalnych i usłyszeliśmy wiele ciekawostek o nich, próbowaliśmy ciasteczek i chipsów z glonów (...)
24 września 2010
Dnia 1 września 2010 o godzinie 8.00 wszyscy zebraliśmy się w kościele w Skórzewie, aby pomodlić się o nowy rok szkolny. Kiedy wróciliśmy do gimnazjum uczniowie starszych klas przedstawili scenkę powitalną, w której przeczytano fragmenty pamiętników z wakacji, napisanych przez uczniów naszej szkoły. Podczas Akademii uczczono rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości i przedstawiła wszystkich nauczycieli. Po części oficjalnej uczniowie przeszli wraz ze swoimi wychowawcami do klas (...)
1 września 2010