Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2010/2011

27 października we wszystkich czterech klasach II odbyła się lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego - na temat znaczenia pasów, zagłówków, poduszek i fotelików w samochodach. Na dziedzińcu szkoły odbył się pokaz, jak działa poduszka gazowa. Wszyscy bywamy pasażerami samochodów i teraz lepiej wiemy, jak zadbać o nasze bezpieczeństwo. Lekcję i pokaz przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo". Zachęcają oni do udziału uczniów naszego gimnazjum w konkursie "Wypadki drogowe - porozmawiajmy". szczegóły (...)
27 października 2010
Wprawdzie tegoroczni pierwszoklasiści uczą się w naszej szkole już prawie dwa miesiące, jednak ostatnio – 14.10.2010r. – zostali uroczyście włączeni w poczet uczniów Gimnazjum w Skórzewie. W Święto Komisji Edukacji Narodowej Pani Dyrektor pasowała „pierwszaków”, a oni złożyli ślubowanie, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować i bronić dobrego imienia szkoły. Nie zabrakło także ducha zabawy i rywalizacji w Turnieju Klas Pierwszych. Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach (...)
14 października 2010
W poniedziałek i wtorek, 11 i 12 października, klasy pierwsze uczestniczyły w edukacyjnej wycieczce zorganizowanej przez AQUANET. Uczniowie mieli okazję zobaczyć punkt poboru wody z rzeki Warty oraz stawy infiltracyjne, z których woda przesiąka do studni, skąd pompowana jest do stacji uzdatniania wody. W stacji uzdatniania zobaczyliśmy jakimi metodami usuwa się żelazo i mangan. Oczywiście woda jest pod stałą kontrolą laboratorium. Nad jej jakością czuwają małże. Ich oglądanie stało się główną atrakcją wycieczki. Ponadto (...)
11 października 2010
Dnia 9 października 2010 odbył się na terenie Gminy Dopiewo Festyn Ekologiczny - Święto Drzewa. Przedsięwzięcie objęło całą gminę. Również w naszym Gimnazjum przygotowano część wystaw, np. Wystawę Krzyży, których autorem jest dr Ryszard Krawiec (specjalista neurolog, radiolog). Od 20 lat amatorsko tworzy postaci Chrystusa ukrzyżowanego, wykorzystując do tego celu naturalnie uksztaltowane gałęzie sosny. Pisze również wiersze. Wojciech Kaliszan właściciel firmy WODER, zajmuje się artystycznym wycinaniem w sklejce oraz (...)
9 października 2010
Jak to mówią – pierwsze koty za płoty… Klasa Ib wraz z wychowawcami przetarła we wrześniu swoje pierwsze szlaki wycieczkowe. Tym razem lokalnie – wybraliśmy Poznań, ale plan wędrówki był bardzo zróżnicowany. Najpierw ruszyliśmy poznawać Teatr Wielki „od kuchni”. Mogliśmy poznawać tajniki przygotowania spektaklu, wejść na scenę, zobaczyć salę prób, salę baletową, charakteryzatornię i wiele innych interesujących teatralnych zakamarków. Kolejnym punktem naszej wędrówki była Fara poznańska – zapoznaliśmy (...)
4 października 2010