Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2010/2011

Życie codzienne Polaków w okupowanej Wielkopolsce w latach 1939 - 1945
15 grudnia 2010
Dnia 17 listopada 2010 roku odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski "Barwy Jesieni". Organizatorem była jak co roku Biblioteka Gminna w Dopiewie. Komisję tworzyły Panie Maria Żurawska i Alicja Urbańska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uczestnikami konkursu są uzdolnieni uczniowie ze wszystkich szkół w gminie Dopiewo. Podczas konkursu recytują przygotowany wcześniej wiersz, a uczniowie gimnazjum dodatkowo fragment prozy. Nasze Gimnazjum reprezentowały w tym roku 3 koleżanki: Martyna Przewoźnik (...)
1 grudnia 2010
Dnia 24.11.2010 młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie
28 listopada 2010
Dnia 22 listopada 2010 odwiedził nasze Gimnazjum dr Ryszard Krawiec. Gość stworzył około 300 prac, które przedstawia pod dwoma tytułami. Pierwszy to "Chrystus w Gałęziach Drzew". Jest to cykl, który obrazuje to, czym lekarz zajmuje się na co dzień, czyli chorą duszą i ciałem oraz drugi, pod tytułem "Ewa z Czarnej Topoli", który przedstawia akty kobiece. Wizyta była powiązana z odbywającymi się właśnie w listopadzie Dniami Poezji oraz przypominała nam Festyn Ekologiczny, podczas którego p. Krawiec wystawił niewielką część (...)
26 listopada 2010
Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Integratornia” zaprasza w dniu 4 grudnia 2010 (sobota) na Weekend Gier Planszowych. Impreza odbędzie się w holu gimnazjum w Skórzewie, w godzinach 10-16.00. Patronat nad imprezą objęła Gmina Dopiewo oraz Fundacja Rozwoju Wolontariatu w ramach projektu "Projektor – wolontariat studencki” – program Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności. Partnerem merytorycznym imprezy jest Poznańskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Gramajda. Nagrody dla uczestników ufundowali producenci (...)
25 listopada 2010