Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2010/2011

Temat: Miłość Boża nie jest „kiczem”. „Krzyż mostem do NIEBA” Praca uczniów polegała na przygotowaniu kolejnych zadań: KLASA I – Rysunek lub prezentacja muzyczna do tematu: „Moja droga do świętości – Ja i Kościół” KLASA II – Pantomima biblijna do tematu: „Jestem drogą prawdziwą do życia” – należy przedstawić treść fragmentu Biblii mimiką i gestami. I grupa – kl.IIA: Syn Marnotrawny, Łk 15, 1-32 II grupa – kl.IIB: Zagubiona owca, Łk 15, 1-7 III grupa – kl.IIC: Uzdrowienie opętanego, (...)
31 marca 2011
8.00 – 8.45 Lekcja u wybranego nauczyciela 8.55 – 9.35 Mecz koszykówki: reprezentacja nauczycieli – reprezentacja uczniów 9.45 – 10.30 Klasy przygotowują następujące zadania pod kierunkiem wychowawców: Wiosenny kapelusz – w odpowiedniej kolorystyce Hasło reklamujące wiosnę Moda wiosenna – minimum dwóch uczniów Najbardziej kolorowa sala lekcyjna 10.30 – 11.30 rozpoczną się następujące konkursy dla przedstawicieli klas: Jaka to melodia? Prowadzą Katarzyna Młodzikowska i Klaudia Dworek z klasy II C Przysłowia (...)
23 marca 2011
Dnia 17 marca 2011 gościliśmy w naszej szkole p. Halinę Kuropatnicką – Salamon, niewidomą poetkę, prozatorkę, nauczycielkę w szkole dla dzieci niewidomych, esperantystkę i miłośniczkę podróży, absolwentkę pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Młodzież wysłuchała krótkiej prelekcji na temat języka Braille’a oraz kilku wierszy przeczytanych przez autorkę. Pani Salamon wydała następujące tomiki poetyckie: „W lustrze” – 1990 „Po tamtej stronie blasku” – 1993 „W domach moich przyjaciółek” (...)
17 marca 2011
Dnia 07 marca 2011 uczniowie klasy IIIA i IIIB udali się na wycieczkę do stolicy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestniczyli również w lekcji muzealnej, której temat brzmiał: Powstańczy „dzień powszedni” - życie codzienne żołnierzy i ludności cywilnej w walczącej Warszawie.
14 marca 2011
Dnia 03 marca 2011 odbył się w bibliotece szkolnej konkurs pt. „Autor – tytuł – bohaterowie”, który polegał na prawidłowym i zgodnym połączeniu tych trzech elementów. Podstawą były lektury szkolne.
14 marca 2011