Wydarzyło się w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych w Rokietnicy zostały wręczone nagrody w konkursie Kangur Matematyczny. Na uroczystość zaproszenie otrzymał Laureat w kategorii Kadet Antoni Krawiecki z klasy 7b. Sukces Antka został nagrodzony dyplomem Laureata, przypinką złotego kangurka, książką "Matematyczne miniatury. Wielokąty i dwusieczne, Zmierzyć niewymierne. Ciągi i przybliżenia" oraz bonem do Empiku (o wartości 400 zł). Laureatów z 7 klas w rejonie poznańskim i rokietnickim było tylko 2, obaj z maksymalną liczbą (...)
22 maja 2019
21.05.2019 grupa naszej młodzieży z klasy 8C, udała się na małą wycieczkę do przedszkola w Zakrzewie, by poczytać najmłodszym bajki! Misie, Wiewiórki, Zajączki, Jeżyki i Motyle były bardzo zasłuchane, zaciekawione, zainteresowane bajkami o empatii, Smerfach, Panu Zapominalskim, Małej Despotce i Małej Dziwaczce. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem, dużą dawką pozytywnej energii i optymizmu na resztę dnia.
21 maja 2019
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VIII Szkół Podstawowych miasta Poznania i okolic. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Marcin Krzewiński (kl. 7b) uzyskał tytuł Laureata II stopnia, natomiast Jakub Stachowski (kl. 8b) otrzymał wyróżnienie. Chłopcom bardzo serdecznie gratulujemy! Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 19 w Poznaniu, objęty był on honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
21 maja 2019
Gratulacje dla Marcina Krzewińskiego (7b), Marcela Śniegowskiego (8a) oraz Jakuba Stachowskiego (8b)! Uczniowie otrzymali wyróżnienie w Wielkopolskiej Lidze Matematycznej Juniorów. Wielkopolska Liga Matematyczna Juniorów popularyzuje matematykę przeprowadzając korespondencyjny konkurs matematyczny przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz wygaszanych oddziałów gimnazjalnych z terenu Wielkopolski. Konkurs polega na samodzielnym rozwiązywaniu w domu zadań, podzielonych na trzy serie: A, B, C. W każdej serii uczniowie szkół (...)
20 maja 2019
Kangur Matematyczny – konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Od 1999 roku, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki (...)