Warsztaty językowe w Anglii
linia


Warsztaty językowe - marzec 2013 r.

                 
                 
W dniach 18-23 marca młodzież naszego gimnazjum brała udział w warsztatach językowych w Londynie. Wyjazd taki daje możliwość poznania zabytków i muzeów wielkiej metropolii, jest również doskonałą okazją do wypróbowania swoich umiejętności językowych w codziennych sytuacjach. Jest to także świetne uzupełnienie programu nauczania języka angielskiego, a także geografii, historii i biologii. Intensywny i ciekawy program zwiedzania oraz ćwiczenia językowe, prowadzone w terenie- podczas zwiedzania, w muzeach i zabytkach to dla naszych uczniów dodatkowa zachęta i motywacja do nauki.

                 
                 
Podczas pobytu w Londynie zwiedziliśmy m.in. Tower of London, twierdzę wzniesioną w XI w., która służyła jako forteca, więzienie, pałac, skarbiec i zbrojownia; monumentalną St. Paul’s Cathedral, Westminster Abbey, opactwo będące od XI w. miejscem koronacji królów Anglii. Byliśmy w British Museum, gdzie podziwialiśmy egipskie mumie, rzeźby z ateńskiego Partenonu, marmury Elgina i kamień z Rosetty, który pozwolił odczytać hieroglify. W Science Museum oglądaliśmy eksponaty z różnych dziedzin nauki i techniki- stare lokomotywy, automobile, samoloty, a nawet rakiety. Zbiór Natural History Museum liczy ponad 70 milionów eksponatów z zakresu botaniki, entomologii, mineralogii, paleontologii i zoologii. Można tu zobaczyć ryczącego, ruchomego dinozaura, wielu eksponatów można dotknąć i wykonać różne symulacje i eksperymenty. National Gallery to kolekcja 2300 dzieł malarstwa z lat 1250-1900, głównie zachodnioeuropejskiego. Byliśmy na London Eye, z którego rozpościerał się przepiękny widok na całe miasto, ‘London by night’. W Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s spotkaliśmy sławne osoby ze świata filmu, muzyki, sportu i polityki. Zwiedziliśmy Old Royal Observatory w Greenwich z południkiem zerowym, stając jedną nogą na półkuli zachodniej, a drugą na wschodniej. Widzieliśmy symbol Londynu, Big Bena, budynki Parlamentu, Tower Bridge, The Globe- teatr Szekspira, dramatopisarza epoki elżbietańskiej oraz Buckingham Palace, siedzibę królowej Elżbiety II. Spacerowaliśmy uliczkami uroczego Canterbury, poznając jego historię w interaktywnym muzeum Canterbury Tales.

Wyjazd do Londynu był bardzo udany, a uczniowie zadowoleni, że mogli używać angielskiego w naturalnych sytuacjach i na własne oczy zobaczyć miejsca, o których uczą się na lekcjach języka angielskiego

                 
                 
                 
                 

Wiecej zdjęc z wyjazdu do Londynu w 2013 roku możecie zobaczyć tutaj