Ścieżka edukacyjna
linia


Ścieżka edukacyjna „W Skórzewie z przyrodą za pan brat” powstała głównie z myślą o uczniach, ale też o mieszkańcach gminy Dopiewo. Jej tematyka odnosi się do szerokiej wiedzy o środowisku i zdrowiu.

Zachęcając do przejścia trasą ścieżki podczas spaceru, czy zajęć edukacyjnych, zwracamy uwagę na krótki zarys historii Skórzewa, walory geograficzne terenu oraz różnorodność biologiczną organizmów tu występujących. Prezentujemy też zasady racjonalnego gospodarowania odpadami, wskazując ku przestrodze czas ich rozkładu.Wychodząc naprzeciw tym wszystkim, którzy podejmują aktywność fizyczną, dbają o zdrowy styl życia, proponujemy krótki kurs nordic walking i wskazujemy wydarzenia sportowe w Gminie Dopiewo kierując jednocześnie zaproszenie do udziału w nich. Zachęcamy też do zapoznania się z zasadami zdrowego żywienia, które dobrze jest znać i powszechnie stosować. Zapewniamy, że różnorodność gatunkowa posadzonych tutaj roślin przy zmieniających się porach roku podkreśli walory estetyczne otoczenia, w którym miło będzie spędzać czas.

Wartość edukacyjną ścieżki podnoszą zainstalowane tutaj:
  • tablice informacyjne,
  • model chemicznej budowy wody i powietrza, obrazujący równowagę termodynamiczną pomiędzy wodą w stanie ciekłym i powietrzem,
  • zegar słoneczny,
  • światowid z prezentowanymi cyklami rozwojowymi zwierząt,
  • kierunkowskaz stolic i innych miejscowości z określonymi do nich odległościami,
  • karmniki dla ptaków.


Zapraszamy


Już dziś zachęcamy do zapoznania się z materiałem dodatkowym:

Cały czas jednak pracujemy nad tym, aby już wkrótce pojawił się tutaj obszerny materiał dotyczący intersujących Cię zagadnień.
Cieszymy się bardzo, że tu zaglądasz i mamy wielką nadzieję, że wkrótce uczynisz to znowu. Liczymy na to!

W oczekiwaniu na materiał zachęcamy do wysłuchaniu piosenki Wiosna Marka Grechuty